Fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ceny energii elektrycznej w Polsce wzrastają, m.in. w związku z podwyższaniem opłat za emisję dwutlenku węgla. Jednakże, dzięki zastosowaniu instalacji fotowoltaicznej nie tylko można obniżyć rachunki za prąd, ale w pełni uniezależnić się od podwyżek cen energii elektrycznej. Już dziś skontaktuj się z nami i zacznij oszczędzać przez lata!

Instalacja fotowoltaiczna – czy to się opłaca?

Niektórzy wciąż się zastanawiają, czy instalacja fotowoltaiczna się opłaca. Odpowiedź jest prosta: oczywiście, że tak! Warto wiedzieć, że warunki atmosferyczne w Polsce sprzyjają tej technologii, wystarczy tylko przestrzegać zasad prawidłowego montażu. Czasami można spotkać się z opinią, że fotowoltaika nie generuje energii zimą. To zwykły mit, ponieważ dla wydajności instalacji główne znaczenie ma ilość promieni słonecznych, a nie temperatura powietrza. Co prawda, w okresie jesienno-zimowym wytwarzane jest mniej energii, ale jest to spowodowane krótkim dniem. Za to od maja do września, przeciętna instalacja produkuje nawet 80% rocznego zapotrzebowania na energię danego gospodarstwa – pojawiają się również nadwyżki energii, które można sprzedawać do sieci lub magazynować w akumulatorach.

Na czym polega system net-billing?

W ramach systemu net-billing, energia elektryczna wprowadzona przez prosumenta do sieci będzie rozliczana ze sprzedawcą, według jej wartości rynkowej. Jest to forma rozliczenia, która obowiązuje wszystkich inwestorów, którzy zdecydowali się na instalację fotowoltaiczną po 1.04.2022 roku.

Jakie są ceny sprzedaży energii w systemie net-biling?

Od 30.06.2022 – sprzedaż energii po cenie rynkowej miesięcznej.

Od 1.07.2024 – sprzedaż energii po cenie wyznaczonej dla poszczególnych okresów rozliczeniowych.

Warto wiedzieć, że instalacja o mocy 5,5 kW (roczne zużycie 5000 kW) działająca w systemie net-billingu pozwoli obniżyć rachunki za prąd o ok. 70% (z 325 zł miesięcznie na ok. 95 zł). Są to ogromne oszczędności, które sprawiają, że inwestycja w fotowoltaikę szybko się zwraca.

Sprzedaż, montaż i serwis instalacji fotowoltaicznych

Umów się do nas już dziś!

×